
Станом на 2 липня 2025 року у Франції зареєстровано 14 випадків гарячки Чикунгунья у семи регіонах. Це пов’язано зі сприятливими
кліматичними умовами та зростанням кількості завезених випадків, що призвело до раннього виявлення симптомів.
Станом на 2 липня 2025 року зареєстровано 14 випадків гарячки Чикунгунья у семи регіонах Франції. Це пов’язують зі сприятливими кліматичними умовами та зростанням кількості завезених з інших країн випадків. Про це пише UkrainInfo із посиланням на звіт ЦГЗ.
Станом на 2 липня 2025 року одна країна Європи повідомила про випадки гарячки Чикунгунья: Франція (14) – місцева передача вірусу Чикунгунья у семи регіонах країни. Усі кластери наразі класифікуються як активні
У поточному сезоні перші випадки з симптомами вже виявлено наприкінці травня – раніше, ніж у попередні роки (зазвичай липень-серпень), що “може бути пов’язано з високою кількістю завезених випадків”.
Доповнення
Гарячка Чикунгунья – це гостра вірусна інфекційна хвороба, яка супроводжується високою температурою, загальною інтоксикацією та геморагічними проявами. Вона належить до арбовірусних інфекцій і класифікується як одна із так званих “забутих тропічних хвороб”. Захворювання входить до переліку основних “хвороб мандрівників”.
Гарячка Чикунгунья не є ендемічною для материкової частини ЄС/ЄЕЗ. Більшість випадків – імпортовані. Проте в регіонах, де присутні комарі Aedes albopictus, можливе локальне поширення вірусу за сприятливих умов. Такі випадки фіксуються з 2007 року. Випадки завезення цієї інфекції фіксувалися і в Україні.
Оптимальна середньодобова температура для передачі вірусу Чикунгунья в помірному кліматі – 24–26 °C, можливий діапазон – 12–30 °C. Історично відомо, що вірус Чикунгунья розглядався як потенційний агент біологічної зброї.